Nová riadiaca jednotka WS4 od XPR

Už žiadny SW a nutnosť servera, ktorý obmedzuje užívateľa pohodlne spravovať viac objektov s jedným PC. XPR uviedlo na trh novú prístupovú jednotku WS4, ktorá je dostupná vo variantoch 1D, 2D a 4D.

 

Všetky varianty disponujú kapacitou pamäte pre 2 500 užívateľov, 50 000 udalostí, 250 prístupových úrovní, 50 časových plánov a 10 operátorov (s rôznymi právomoci pre správu). Z týchto riadiacich jednotiek je možné vytvoriť systém, ktorý môže spravovať až 20 dverí. Rozdiel medzi variantmi je v počte ovládaných dverí, programovateľných vstupov / výstupov, pripojiteľných čítačiek a možnej kombinácii jednotiek v systéme.

 

WS4-1D:

1x dverné relé
1x zbernice RS485 pre pripojenie 2 čítačiek
1x vstup pre odchodové tlačidlo
1x vstup pre dverný senzor
prepojiť do jedného systému možno maximálne 10 jednotiek
 

WS4-2D (WS4-1D + rozširujúci modul WS4-EXT):

2x dverné relé
1x zbernice RS485 pre pripojenie 2 čítačiek
2x vstup pre odchodové tlačidlo
2x vstup pre dverný senzor
2x programovateľný vstup
3x programovateľný výstup
prepojiť do jedného systému možno maximálne 10 jednotiek
 

WS4-4D:

4x dverné relé
2x zbernice RS485 pre pripojenie 2 čítačiek (spolu 4)
4x vstup pre odchodové tlačidlo
4x vstup pre dverný senzor
2x programovateľný vstup
2x programovateľný výstup
prepojiť do jedného systému možno maximálne 5 jednotiek
 

 

 

Hlavným rozdielom od jednotiek, ktorými už výrobca na trhu disponuje leta, je integrovaný webserver pre správu a integrovaná pamäť ako databáza kompletného nastavenia jednotky a všetkých informácií o užívateľoch. Nie je teda potrebné sťahovať žiadny SW či vytvárať nejaký server, stačí jednoducho zadať IP adresu riadiacej jednotky do webového prehliadača a správu jednotky si pohodlne otvoriť ako webové stránky.

 

Ak zariadenie bude pripojené do siete, ktorá disponuje Wi-Fi alebo sa priamo k zariadeniu pripojí Wi-Fi AP, možno riadiacu jednotku ovládať aj pomocou telefónu, tabletu a akýmkoľvek ďalším zariadením, ktoré má Wi-Fi a webový prehliadač. Diaľkovo možno zariadenie spravovať po pripojení k internetu a pridelenie verejnej IP adresy (či ďalších možností ako UPnP, VPN, ..).

 

 

 

Pohodlná je tiež záloha a obnovenie tejto jednotky, záloha zahŕňa všetky nastavenia jednotky aj databázu užívateľov. Zálohu možno stiahnuť priamo do pripojeného zariadenia cez webovú správu alebo na USB pamäťové zariadenie pripojené v USB konektore, ktorým je riadiaca jednotka vybavená. Ak teda používateľ pravidelne alebo aspoň v primeraných intervaloch zálohu vytvára, potom je chránený proti akejkoľvek komplikáciu pri poškodení jednotky, či už ľahkému alebo závažnému (zásah bleskom, sabotáž, ..). Stačí len vymeniť poškodenú jednotku za novú, pripojiť sa k nej obnoviť zálohu a všetko je opäť na svojom mieste.

 

Tiež komunikácia s čítačkami nezostala bez zmeny. Namiesto Wiegand komunikácia riadiaca jednotka využíva RS485. Tým sa znížil počet vodičov zo 6 na 4 a maximálnu vzdialenosť medzi čítačkou a jednotkou vzrástla z 50m na ​​80m.

 

K jednej RS485 zbernici riadiacej jednotky sa dá tiež pripojiť až 2x výťahový relé modul, ktorý má 12 relé.

 

 

 

Nie je potreba USB čítačka, ktorú by nebolo ani kam pohodlne pripojiť pri správe z telefónu alebo tabletu. Pre pridanie používateľov možno použiť akúkoľvek čítačku pripojenú v systéme. Pridávať užívateľa možno po jednom alebo v režime hromadného pridávanie používateľov za sebou.

 

Položky je možné na webe nájsť TU:

https://www.kelcom.cz/podrobne-hledani/?where_products=1&qsearch=ws4&searchBoolean=1

 

WS4-1D-E

 

 

WS4-2D-E

WS4-2D-E

 

 

 

 

WS4-4D-E
 

 
 
Oddělovač